خانه » دست نوشته » دستنوشته دکتر سریع القلم برای کاربران سایت

دستنوشته دکتر سریع القلم برای کاربران سایت

دست نوشته ای که در زیر مشاهده میکنید دست نوشته ایست که دکتر محمود سریع القلم در تاریخ ۷ تیر ۹۳ ضمن مطالعه تمامی نظرات کاربران این سایت برای شما عزیزان نوشته اند.

 

دست نوشته دکتر سریع القلم برای کاربران سایت

دست نوشته دکتر سریع القلم برای کاربران سایت

دست نوشته دکتر سریع القلم برای کاربران سایت

دست نوشته دکتر سریع القلم برای کاربران سایت

اشتراک گذاری در :

بیش از ۲۸ واکنش

 1. سمیه بهمرد گفت:

  بسیار مایه خوشوقتی است که با این وبلاگ اشنا شدم من افتخار شاگردی ایشان را در دانشگاه شهید بشتی داشته ام

  به نظرم نیاز نیست که دنیا را تغییر دهیم همین که به فرزتدان خود بیاموزیم اشغال رو لزوما و جبرا باید توی سطل اشغال بندازن و موقع بازی نوبت رو رعایت کنن موقع غذا خوردن دستشون رو بشورن موقع خواب شب بخیر بگن و خیلی جزییات دیگه که مستقیما مربوط به توسعه شخصیتشون می شه کم کم دنیا خودش فتح می شه

  دوستان از خودمون و بچه هامون شروع کنیم مباجث قلمبه و سلمبه سیاسی مال بعد از خوسازیه ماست

 2. آرش گفت:

  به امید ایرانی توسعه یافته.

 3. احمدی گفت:

  آقای دکتر شما میفرمایید مبنای تحول در آموزش و پرورش است ولی یک نگاه به آموزش و پرورش کشورمان کنید من یک معلمم باور کنید استاد مسئولین آموزش و پرورش را به حال خود رها کرده اند تمام معلمان به خاطر فقر و بی پولی راننده تاکسی اند و دلال جلوی بنگاه اند و…آنقدر شرایط سخت معیشتی برای معلمان درست کرده اند که معلمان به اجبار وقتی را که باید صرف مطالعه و طرح درس و تفکر و تجدیدقوا کنند صرف دویدن برای یک لقمه نان می کنند و بی انگیزه و دلسرد و خسته سر کلاس حاضر می شوند و دانش آموزان هم بیزار و فراری از درس و مدرسه… دانش آموزانی که در خیلی از کشورها سرانه سالیانه هر یک از آنها تا ۶۵ ملیون تومان می رسد ولی در ایران۱٫۳ملیون تومان که در عمل۷۰۰ هزارتومان بیشتر خرج نمی کنند.استاد گرانقدر مملکتی که معلمانش به خاطر فقر و بی پولی راننده تاکسی اند و دلال جلوی بنگاه اند و… هرگز به توسعه و آبادانی نخواهد رسید.ایام به کام

 4. سعید گفت:

  سلام دکتر
  درود بر شرفت
  همانا جبهه ی اکنون جبهه ی فکریست.
  پیروز باشید.

 5. حمید گفت:

  با سلام به استاد فرهیخته جناب دکتر سریع القلم و با سلام و سپاس از گردانندگان این سایت.
  می خواهم به آقای دکتر عرض کنم که بدون شک شما از دلسوزان واقعی این ملک و ملت هستید و تلاش های فکری و فرهنگی شما در تاریخ این مرز و بوم جاودان خواهد ماند.
  همینطور از صمیم قلب آرزومندم که بتوانید در این سال های سخت که کشور عزیزمان در محاصره تهدیدات و بحران های گوناگون قرار گرفته است, با افکار روشن و دانشورانه خویش به نحو شایسته ای مؤثر واقع شوید. با آرزوی سلامت و توفیقات الهی برای جنابعالی و همه فرهیختگان دلسوز و دردآشنا.

 6. رجبعلی دانش گفت:

  سلام خدمت جناب مستطاب استاد گرانمایه جناب داکتر سریع القلم
  از این که افتخار شاگردی استاد فرزانه را دارم خیلی خوشحال هستم .گرچند من اهلی افغانستان هستم وفعلا هم در کابل همیشه سخنان شیرین وعلمی ایشان در ذهنم می باشد اما امروز بعد از سرج به وبلاک ایشان دست رسی پیدا کردم بسیار خوشحال شدم امید وارم از جناب ایشان از طریق دنیای مجازی بشتر بیا موزم وبشتر بدانم به اروزی موفقیت جناب ایشان.
  رجبعلی دانش -کابل

 7. خسرو مزرعی گفت:

  با سلام و درود بر آنان که به عزت و سربلندی انسان می اندیشند.

  سال ها پیش، توفیق شاگردی در کلاس های درس ایشان را داشته ام.

  و اینک که خود به لطف الهی، به سلک جامعه دانشگاهی کشور پیوسته و سال هاست که همان دغدغه های دوستداران ایران، هم چون استاد ارجمندم جناب آقای دکتر سریع القلم عزیز را به عناوین و بهانه های گوناگون در جلسات درس و نوشته هایی هرچند ناچیز واگویه می کنم، امیدوارم روزی بیاید که جامعه و ملتی آن چنان توسعه یافته داشته باشیم که بتوان انسانیت را در آن به شکوفایی تمام به نظاره نشست.

  ایران سرافرازم آرزوست.

  ارادتمند و دوستدارتان

  دکتر خسرو مزرعی

  ۱۳۹۳/۰۷/۱۱

 8. کیوان گفت:

  ضمن خسته نباشید به دکتر سریع القلم به خاطر پژوهش هایشان در علوم انسانی وروابط بین الملل راهگشای بسیار خوبی می تواند برای فعالین وپژوهشگران باشد

 9. آرش گفت:

  جناب آقای دکتر سریع اقلم
  سلام بر شما
  دیدگاه‌های شما در ارتباط با توسعه ایران بسیار مفید و ارزنده است.و برای من درس.
  اگر امکان دارد نظر خود را نسبت به زوال تمدن ایرانی، تمدن مصر، تمدن یونان و آسیب‌شناسی این زوال بفرمایید.علت سقوط از عرش به فرش این تمدن‌ها چه بوده است؟ راهکار شما برای اوج دوباره چیست؟

 10. علیرضا قاسمی گفت:

  درود و صد بدرود به استاد فرزانه
  بنیاد ارتباط برقرار کردن با کشورهای دیگر اگر دو عامل اقتصاد و سیاست را دخیل بدانیم، عامل اقتصاد را باید پیش زمینه روابط سیاسی بدانیم. کشوری که اقتصاد قدرتمندی داشته باشد تمایل دیگر کشورها را برای ایجاد ارتباط افزایش می دهد. پس در نتیجه آینده قدرتمند ایران همچون که استاد فرمودند در گرو عامل اقتصاد می باشد. به امید اقتصادی فعال و پایدار… زنده باشید.

 11. یونس کجوری گشنیانی گفت:

  به نام خدا
  محضر مدیریت شریف پایگاه آگاهی رسانی دکتر سریع القلم
  دست مریزاد.بنده از سال ۱۳۶۷ در درس مبانی علم سیاست؛تئوری های انقلاب،تجزیه و تحلیل سیاست خارجی،سیاست خارجی آمریکا،مسائل سیاسی و اقتصادی جهان سوم (در دو مقطع کارشناسی و ارشد) دانشجوی این استاد فرهیحته بودم. بخش بزگی از اثرگذاری ایشان در کلامشان نهفته است.چنانچه میسر است و حضرت استاد رضایت می دهند کلام ایشان که همچون دم مسیح می ماند در این پایگاه برای بهر برداری کاربران درمعرض دید قرار گیرند.برای همه ی دست اندارکاران سایت آرزوی بهروزی و تندرستی و برای آن استاد بزرگ و محبوبم آرزوی تندرستی و شادمانی را از درگاه حضرت حق خواستارم.
  یونس کجوری گشنیانی
  از شهرستان سوادکوه شمالی ۲۹آذر۱۳۹۳

 12. محسن عزتی گفت:

  محضر استاد بزرگوار و فرزانه دکتر محمود سریع القلم،دیدگاه گسترده و اندیشه والای شما به عنوان یک ایرانی متعهد باعث شد بنده با مطالعه آثار حضرتعالی(کتب و مقالات)به یکی از علاقمندان رشته علوم سیاسی تبدیل شده و به امید خدا ادامه تحصیل بدهم. بدون تعارف صحبت ها و و بیانات شما سرحوله برنامه ریزی های حقیر در زندگی و محل کار است. به امید ایرانی بزرگ و توسعه یافته و عاری از آسیب های کنونی.

 13. فاطمه گفت:

  ضمن سلام و خداقوت خدمت استاد گرامی
  بنده به دلیل حضور در عرصه خدمت حوزه فرهنگی شهرداری کرمان متعهد و علاقمند به مباحث فرهنگی به ویژه فرهنگ شهروندی و شهرنشینی هستم و تا حد توانایی و دانایی اندک توانسته ام در محیط کتابخانه ای که در آن کار می کنم نمود عملی از فرهنگ را اجرا کنم اما نیاز جامعه ما بیش از این است و جای مطالعه و تحقیق بسیار دارد که در صدد تدوین طرح و دستورالعمل آموزشی و اطلاع رسانی ارتقای فرهنگ شهروندی در معاونت فرهنگی شهرداری کرمان هستم لذا از جنابعالی درخواست راهنمایی و مشاوره دارم.پیشاپیش از راهنمایی های شما سپاسگذارم.
  سلامت و سربلند باشید

 14. حسین گفت:

  با عرض سلام ، خدمت استاد گرانقدر، بنظر بنده اصلاح فکر و فرد و جامعه و نهایتا کشور بدلایل پیچیده ای دچار دور و تسلسل است ، و مردم هم قایل به شروع این روند از سوی مسئولین چه از لحاظ شخصیتی و چه مدیریتی هستند.

 15. مجید گفت:

  سپاس از زحمات دوستانی که مطالب و دیدگاه های استاد گرانقدر را منتشر می کنند و امکان پیگیری آنها را فراهم می آورند و البته از استاد گرانقدر بابت توجه ویژه ای که به موضوع توسعه و موانع آن در ایران دارند.

 16. فاطمه عالیشاه گفت:

  از اینکه وب لاگ استاد رو دیدم خیلی خوشحال شدم شاگردی ایشان همیشه برای من جذاب و بیادماندنی بود امیدوارم همیشه سالم باشند و به قشر عظیمی از نوجوانان و کودکانی که در رویاهای خود دنبال کمال هستند در بیداری پرهیجانشان کمک کنند اگر چه آنها در زاغه های فقر و محنت روزگار و یا زیاده خواهی برخی انسانها گرفتار آمده اند.

 17. باسلام وخداقوت وتشکر از مطالب وزین وپرمحتوایتان،ضمن دعوت به بازدیدازوبلاگ سیاسیون ایران وابرازنظر دروبلاگ،درصورت موافقت مارانیزدرسایت خودپذیرفته ولینک کنید./

 18. رضا گفت:

  کاش بیشتر بخوانیم، بهتر بخوانیم و کمک کنیم به جهل زدایی کشور عزیزمان.
  من اعتقاد دارم ایران عزیز در شرایط کنونی بیشتر از هر چیزی به مطالعه نیاز مند است
  مطالعه به اصلاح باورهای افراط گونه کمک کرده.وراه متعالی ایران زمین را روشنگری می بخشد.
  امید وارم بیش از هر چیز ازعلمای بی غرض ودلسوز دانشگاهی ،بهره ببریم.
  دلسوزانی که مانده اند تا ایران در شرایط مهاجرت مغزها احساس تنهایی نکند.
  درود بر همه شما

 19. هادي گفت:

  سپاسگزارم از مطالب مفیدی که در اختیار عموم قرار می دهید. این روزها ما ایرانی ها چه بسیار نیاز به خواندن داریم تا بدانیم و بدانیم و شناخت پیدا کنیم.

 20. محمد گفت:

  سلام
  نظرات آقای دکتر سریع القلم بسیار ارزشمند یودند و خوب.ان شاءالله که از این نظرات بیشتر داشته باشیم و بیشتر استفاده کنیم.
  من به عنوان یک دانشجوی دانشگاه امام صادق(ع) از شما دعوت می کنم که به دانشگاه ما بیشتر بیایید تا استفاده بیشتری هم ببریم.

 21. علوم سیاسی گستره ای به ابعاد پهنه ی روابط انسانها دارد. تاریخ سیاسی،اندیشه های سیاسی،روابط بین الملل و… که همه مجموعه ای از قطعات یک پازل بزرگ ،ریز نقش و ریز قطعه اند و البته بیانگر نقشی واحد با تفاسیر پیچیده و متفاوت. سالها مطالعه و تفکر میخواهد تا درکی صحیح و متناسب با ساختار ارزشی ارائه شود مطمئنااین مهم را انسانهایی وارسته و عالم همچون سریع القلمهای ایران برای دوست داران سیاست، تبیین و ساده سازی مینمایند دستنوشته ها و مقالات عصاره عمر این عزیزان است
  خدای عزوجل بر عالمان این مرز بوم بزرگی وعزت دهد

 22. راحله گفت:

  باسلام.اقای دکتر از بین کتبی که اندیشمندان عرصه سیاست در ایران به نگارش در می اورند به کتب حضرتعالی علاقه خاصی دارم چون واقعا صریح القلم و زرین قلم هستید به قول دوستمان.
  ارزو دارم یک روز دانشجوی شما بشم ان شا الله که این اتفاق بیفته و نتایج شهریور که اومد بگن شهید بهشتی قبول شدم .دوست دارم از تجربیات عمیق شما استفاده کنم.

 23. افسر گفت:

  سلام علیکم خدمت شمادوست عزیز و دکتر سریع القلم
  با عرض احترام به نظر بنده خیلی بیشتر جای تفکر و فکر دارد؛ ایران ما مستقل است و برای این استقلال شاید لازم باشد از پیشرفتی که خود میتواند به آن برسد چند سالی چشم پوشی کند، چرا به خاطر عزت و مفهوم انقلاب اسلامی، یعنی به هر صورتی دنبال پیشرفت نیستیم…
  با احترام
  یاعلی

 24. با درود
  امیدوارم سیل خروشان فهمیدن در ایران رو به فزونی باد.
  برای شما آرزوی سلامتی و دلی که هیچگاه دلسرد نخواهد شد آرزو می کنم.
  بدون شک کسانی که می فهمند و در جهت فهماندن تلاش می کنند نقش کلیدی در روشنگری جامعه بر عهده دارند.
  جناب آقای دکتر، جوانان ایران زمین نیاز دارند به اینکه جاده و مسیر آینده روشن دیده شود در این مسیر به کمک شما احساس نیاز بسیار محسوس است.
  آرزو دارم از نزدیک با شما در باره توسه فرهنگی و ضرورت هاش صحبت کنم.
  انشالله موفق باشید.

 25. محمدی گفت:

  جناب دکتر سریع القلم
  درود برشما
  بسیار خوب فرمودید که نیازمند یک تئوری و شاید گسترده تر یک زبان تخصصی مشترک برای تعریف توسعه و مبانی آن و مهمتر از همه روش دستیابی به این اهداف هستیم.شاید عدم آگاهی از سایر نظرات و شاخه های علوم انسانی علت نابینایی کارشناسان ما باشد!؛توسعه زیربنایی هر اجتماعی به افکاری وابسته اس که آن اجتماع را تشکیل داده اند؛اگر افکار وابستگی و ضعف را به ملتی تزریق کنند حتا اگر در ثروت غرق باشند باز آماده هستند تا برده باشند؛شهروند قدرتمند و آگاه نیرویی که می تواند قدرت و ثروت بیافریند…پیش به سوی شهروندی ایرانی
  برای شما و مخاطبان محترم آرزوی موفقیت دارم.

 26. امین معصومی گفت:

  با سلام
  بنده نیز از این استاد بزگوار و صریح القلم کشور، تشکر ویژه دارم که به وبلاگ خودشان ، اینگونه اهمیت دادند .

  آرزوی موفقیت.

 27. علیزاده گفت:

  با سلام

  سپاس از استاد دانشمند، دکتر محمود سریع القلم (زرین قلم) .

  امید دارم انگیزه و عزم راسخ ایشان که کاملاً آگاهانه برای اعتلای رفاه مردم ایران تلاش می
  کنند، فزونی یابد.

  انتشار نظرات حضرتعالی برای بسیاری که نمی دانند چه کنند؛ بسیار مفید است.
  پیروز باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 × 30 =


کپی بردای از مطالب سایت با درج نام و لینک منبع بلامانع است-تمامی حقوق محفوظ است